Yıllık 3.500 TL doğalgaz yardımını kimler alabiliyor? Nasıl başvurulur?

Gündem 03.01.2024 - 12:06, Güncelleme: 03.01.2024 - 12:06
 

Yıllık 3.500 TL doğalgaz yardımını kimler alabiliyor? Nasıl başvurulur?

İhtiyaç sahibi kişiler 2024 yılında aylık 338 TL, yıllık ise 3 bin 500 liraya kadar doğal gaz yardımından yararlanabilecek. Peki, yardımdan kimler yararlanabilecek?
“Doğalgaz Tüketim Desteği” programından faydalanabilmek için, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, e-devlet üzerinden destek programına başvurması, doğal gaz arzı sağlanan ilçe ya da beldede ikamet ediyor olması, ikamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğalgaz aboneliği bulunması, ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması, hakkında ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilmesi gerekiyor.E-Devlet üzerinden yapılan başvuru sonucu yardımı onaylanan vatandaşlar, PTT şubelerine başvurarak aylık 438, yıllık ise 3 bin 500 liraya kadar doğal gaz yardımından yararlanabiliyor. Nasıl başvuruluyor? Doğal gaz desteği başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden alınıyor. T.C. kimlik numarası ve şifresiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfasına giriş yapan adaylar kimliklerini doğrulayarak başvurularını iletebiliyor.Doğal gaz yardımı ödemeleri hak sahiplerinin PTT kartına yatırılıyor. Destek şartlarını karşılayan kişiler, PTT’ye doğal gaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabiliyor. Yardımın miktarı, başvurunun ardından belirleniyor.
İhtiyaç sahibi kişiler 2024 yılında aylık 338 TL, yıllık ise 3 bin 500 liraya kadar doğal gaz yardımından yararlanabilecek. Peki, yardımdan kimler yararlanabilecek?

“Doğalgaz Tüketim Desteği” programından faydalanabilmek için, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, e-devlet üzerinden destek programına başvurması, doğal gaz arzı sağlanan ilçe ya da beldede ikamet ediyor olması, ikamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğalgaz aboneliği bulunması, ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması, hakkında ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilmesi gerekiyor.E-Devlet üzerinden yapılan başvuru sonucu yardımı onaylanan vatandaşlar, PTT şubelerine başvurarak aylık 438, yıllık ise 3 bin 500 liraya kadar doğal gaz yardımından yararlanabiliyor.

Nasıl başvuruluyor?

Doğal gaz desteği başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden alınıyor. T.C. kimlik numarası ve şifresiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfasına giriş yapan adaylar kimliklerini doğrulayarak başvurularını iletebiliyor.Doğal gaz yardımı ödemeleri hak sahiplerinin PTT kartına yatırılıyor. Destek şartlarını karşılayan kişiler, PTT’ye doğal gaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabiliyor. Yardımın miktarı, başvurunun ardından belirleniyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.