Kozmetik sektöründeki 15 firmaya soruşturma

Ekonomi 17.08.2023 - 14:26, Güncelleme: 17.08.2023 - 14:26
 

Kozmetik sektöründeki 15 firmaya soruşturma

Rekabet Kurumu, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren 15 şirkete yönelik soruşturma başlattı.
Sektörde faaliyet gösteren şirketlerin yeniden satış fiyatlarını tespit etmek, internet satışlarını kısıtlamak ve topla dağıt karteline katılmak suretiyle kanun maddesini ihlal ettikleri iddialarına yönelik yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı. Soruşturma açılan firmaların listesi ise şöyle listelendi:  Bu kapsamda CHI Kozmetik İthalat İhracat San. ve Tic. A.Ş., Ayaz ve Ortakları Ltd. Şti., Ege Teknoloji Kimya Mak. San. Tic. Ltd. Şti., SB Grup Kozmetik AŞ, Easyvit Sağlık Ürünleri Sanayi A.Ş., ELCA Kozmetik Limited Şirketi, Farmatek İç ve Dış Tic. A.Ş., Cevher Kozmetik ve Sağlık Sanayi Ticaret AŞ, Glohe Bitkisel Ürünler San. ve Tic. A.Ş., Kozmopol Kozmetik Sağlık Gıda San. ve Tic. A.Ş., Hamzaoğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş., L'Oreal Türkiye Kozmetik San. ve Tic. A.Ş., Neolife İthalat İhracat A.Ş., Rebul JCR Kozmetik Paz. A.Ş. ve Sistem Kozmetik San. ve Tic Ltd. Şti.  Kaynak:(www.rekabet.gov.tr)
Rekabet Kurumu, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren 15 şirkete yönelik soruşturma başlattı.

Sektörde faaliyet gösteren şirketlerin yeniden satış fiyatlarını tespit etmek, internet satışlarını kısıtlamak ve topla dağıt karteline katılmak suretiyle kanun maddesini ihlal ettikleri iddialarına yönelik yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı.

Soruşturma açılan firmaların listesi ise şöyle listelendi: 

Bu kapsamda CHI Kozmetik İthalat İhracat San. ve Tic. A.Ş., Ayaz ve Ortakları Ltd. Şti., Ege Teknoloji Kimya Mak. San. Tic. Ltd. Şti., SB Grup Kozmetik AŞ, Easyvit Sağlık Ürünleri Sanayi A.Ş., ELCA Kozmetik Limited Şirketi, Farmatek İç ve Dış Tic. A.Ş., Cevher Kozmetik ve Sağlık Sanayi Ticaret AŞ, Glohe Bitkisel Ürünler San. ve Tic. A.Ş., Kozmopol Kozmetik Sağlık Gıda San. ve Tic. A.Ş., Hamzaoğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş., L'Oreal Türkiye Kozmetik San. ve Tic. A.Ş., Neolife İthalat İhracat A.Ş., Rebul JCR Kozmetik Paz. A.Ş. ve Sistem Kozmetik San. ve Tic Ltd. Şti. 

Kaynak:(www.rekabet.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.