Türkiye Belediyeler Birliği'nden 4 afet iline teknik gezi

Yerel 07.04.2023 - 20:11, Güncelleme: 07.04.2023 - 20:12
 

Türkiye Belediyeler Birliği'nden 4 afet iline teknik gezi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 3-6 Mart tarihleri arasında afet bölgelerinden Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa’yı ziyaret etti.
Başkan Fatma Şahin ve beraberindeki heyette TBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Azak ile TBB uzmanları da yer aldı. Şahin,  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem felaketinden etkilenen şehirlerde il ve ilçe belediye başkanları ve yerel yönetim temsilcileriyle doğal afet ve koordinasyon temalı bir dizi toplantılar gerçekleştirdi.Görüşmelerde, deprem sonrası yaşananlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Şahin, dünyanın en büyük kara depremleri arasında önemli bir yer tutan Kahramanmaraş depremleri sonrası illerden gelen talepleri TBB olarak karşılamak için Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa’ya teknik ekipman desteği vereceklerini söyledi.Şanlıurfa’da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi için de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret eden Başkan Şahin, sel sonrasında yaşananlara ilişkin bilgi alarak TBB ve GBB olarak sel sonrası etkilerin en aza indirilmesi adına sürece katkılarından bahsetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kentte afetler sonrası yapılacaklara ilişkin TBB heyeti ile fikir alışverişi yaptıklarını paylaşarak doğal afetlerde sahada çalışma yapan tüm belediye ekiplerine teşekkür etti. Afet bölgesi ziyaretleri kapsamında daha sonra Şanlıurfa Valiliğini ziyaret eden Şahin, burada Vali Salih Ayhan ile görüştü.Şahin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü ziyaretinde ise meydana gelen depremler dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini ileterek şehrin yeniden ayağa kaldırılması için yürütülen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette  Dulkadiroğlu, Elbistan ve Pazarcık Belediye Başkanları da yer aldı. Başkan Şahin istişare ve değerlendirme toplantısının ardından Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ile bir araya geldi. 4 ilde yaptığı görüşmeler sonrası açıklamada bulunan Başkan Şahin, şunları kaydetti: “Komşularımız bizim canımız, ciğerimizdir. Depremde komşu illerimizdeki belediye başkanlarımızla telefonlarımız hep açıktı. O zorlu süreçte ‘kim kime ne destek verebilir’ düşüncesiyle hareket edildi. Kimin nesi varsa paylaşarak bugünlere kadar geldik. Hepimiz Fırat’ın çocuklarıyız. Ortak bir tarihimiz var. Bu hafta içerisinde Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa’ya ziyaretlerimiz oldu. Bu ziyaretlerimdeki gayemiz; bu bölgeleri daha dirençli hale getirmek. Çünkü artık biliyoruz ki ülkemiz bir deprem bölgesi bu felaketler bazen sel, bazen kuraklık olarak önümüze çıkıyor. ‘Bölgeyi daha güvenli ve dirençli hale nasıl getireceğiz’ bu konuları çalıştık. Şu anda iyileşme dönemindeyiz, birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.” Kaynak:(www.tbb.gov.tr)
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 3-6 Mart tarihleri arasında afet bölgelerinden Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa’yı ziyaret etti.

Başkan Fatma Şahin ve beraberindeki heyette TBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Azak ile TBB uzmanları da yer aldı. Şahin,  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem felaketinden etkilenen şehirlerde il ve ilçe belediye başkanları ve yerel yönetim temsilcileriyle doğal afet ve koordinasyon temalı bir dizi toplantılar gerçekleştirdi.Görüşmelerde, deprem sonrası yaşananlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Şahin, dünyanın en büyük kara depremleri arasında önemli bir yer tutan Kahramanmaraş depremleri sonrası illerden gelen talepleri TBB olarak karşılamak için Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa’ya teknik ekipman desteği vereceklerini söyledi.Şanlıurfa’da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi için de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret eden Başkan Şahin, sel sonrasında yaşananlara ilişkin bilgi alarak TBB ve GBB olarak sel sonrası etkilerin en aza indirilmesi adına sürece katkılarından bahsetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kentte afetler sonrası yapılacaklara ilişkin TBB heyeti ile fikir alışverişi yaptıklarını paylaşarak doğal afetlerde sahada çalışma yapan tüm belediye ekiplerine teşekkür etti. Afet bölgesi ziyaretleri kapsamında daha sonra Şanlıurfa Valiliğini ziyaret eden Şahin, burada Vali Salih Ayhan ile görüştü.Şahin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü ziyaretinde ise meydana gelen depremler dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini ileterek şehrin yeniden ayağa kaldırılması için yürütülen çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette  Dulkadiroğlu, Elbistan ve Pazarcık Belediye Başkanları da yer aldı. Başkan Şahin istişare ve değerlendirme toplantısının ardından Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ile bir araya geldi.

4 ilde yaptığı görüşmeler sonrası açıklamada bulunan Başkan Şahin, şunları kaydetti:

“Komşularımız bizim canımız, ciğerimizdir. Depremde komşu illerimizdeki belediye başkanlarımızla telefonlarımız hep açıktı. O zorlu süreçte ‘kim kime ne destek verebilir’ düşüncesiyle hareket edildi. Kimin nesi varsa paylaşarak bugünlere kadar geldik. Hepimiz Fırat’ın çocuklarıyız. Ortak bir tarihimiz var. Bu hafta içerisinde Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa’ya ziyaretlerimiz oldu. Bu ziyaretlerimdeki gayemiz; bu bölgeleri daha dirençli hale getirmek. Çünkü artık biliyoruz ki ülkemiz bir deprem bölgesi bu felaketler bazen sel, bazen kuraklık olarak önümüze çıkıyor. ‘Bölgeyi daha güvenli ve dirençli hale nasıl getireceğiz’ bu konuları çalıştık. Şu anda iyileşme dönemindeyiz, birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.”

Kaynak:(www.tbb.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.