Türk futbol tarihinin en pahalı transferlerinden Arda Güler

Spor 06.07.2023 - 19:42, Güncelleme: 06.07.2023 - 19:42
 

Türk futbol tarihinin en pahalı transferlerinden Arda Güler

Fenerbahçe, Arda Güler için Real Madrid ile anlaştıklarını KAP'a bildirirken, Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık anlaşmaya varıldığını duyurdu.
Son dönemlerde Türk futbol tarihinde gerçekleşmiş en pahalı transferlerden birine Fenerbahçe imza attı. Buna göre, Arda Güler’in transferi ile ilgili Fenarbahçe, KAP açıklamasında bulundu. Fenerbahçe'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Futbol A Takımı oyuncularımızdan Arda Güler'in, İspanya'nın Real Madrid CF kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır." İkinci KAP bildirisinde ise, "Profesyonel Futbolcumuz Arda Güler'in İspanyol Kulübü Real Madrid CF'e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20.000.000 Euro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir.Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid CF tarafından, Kulübümüze azami 10.000.000 Euro bonus bedeli ödenecektir.Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid CF'in elde edeceği transfer bedelinin %20'si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir." denildi.Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık sözleşme imzalanacağını duyurdu. Real Madrid’in resmi Twitter hesabından ise “Hoşgeldin Arda” notuyla bir resim paylaşıldı. Bu bildirimlerin ardından İspanya'ya gitmesi beklenen Güler ise böylelikle Madrid ekibinde oynayacak 4. Türk oyuncu olacak. Daha önce Mesut Özil, Hamit Altıntop ve Nuri Şahin, eflatun-beyazlı formayı terletmişti. İmza töreni yarın yapılacak Milli futbolcu, Real Madrid Kulüp Başkanı Florentino Perez'in de katılımıyla yarın Madrid'in Valdebebas bölgesindeki Real Madrid Sportif Şehri adlı tesislerinde 13.00’te basına tanıtılacak. Türkiye'nin en yüksek bedelli transferleri Transfermarkt verilerine göre Arda Güler'in transferi öncesinde Türkiye'nin en yüksek bedelli ilk 10 transferi ise şöyle sıralanıyordu:
Fenerbahçe, Arda Güler için Real Madrid ile anlaştıklarını KAP'a bildirirken, Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Son dönemlerde Türk futbol tarihinde gerçekleşmiş en pahalı transferlerden birine Fenerbahçe imza attı. Buna göre, Arda Güler’in transferi ile ilgili Fenarbahçe, KAP açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Futbol A Takımı oyuncularımızdan Arda Güler'in, İspanya'nın Real Madrid CF kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır."

İkinci KAP bildirisinde ise, "Profesyonel Futbolcumuz Arda Güler'in İspanyol Kulübü Real Madrid CF'e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20.000.000 Euro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir.Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid CF tarafından, Kulübümüze azami 10.000.000 Euro bonus bedeli ödenecektir.Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid CF'in elde edeceği transfer bedelinin %20'si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir." denildi.Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık sözleşme imzalanacağını duyurdu.

Real Madrid’in resmi Twitter hesabından ise “Hoşgeldin Arda” notuyla bir resim paylaşıldı. Bu bildirimlerin ardından İspanya'ya gitmesi beklenen Güler ise böylelikle Madrid ekibinde oynayacak 4. Türk oyuncu olacak. Daha önce Mesut Özil, Hamit Altıntop ve Nuri Şahin, eflatun-beyazlı formayı terletmişti.

İmza töreni yarın yapılacak

Milli futbolcu, Real Madrid Kulüp Başkanı Florentino Perez'in de katılımıyla yarın Madrid'in Valdebebas bölgesindeki Real Madrid Sportif Şehri adlı tesislerinde 13.00’te basına tanıtılacak.

Türkiye'nin en yüksek bedelli transferleri

Transfermarkt verilerine göre Arda Güler'in transferi öncesinde Türkiye'nin en yüksek bedelli ilk 10 transferi ise şöyle sıralanıyordu:

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.