TBMM Başkanı Şentop, Çekya'ya gitti

Dünya 24.04.2023 - 13:53, Güncelleme: 24.04.2023 - 13:53
 

TBMM Başkanı Şentop, Çekya'ya gitti

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Avrupa Birliği (AB) Parlamento Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Çekya'nın başkenti Prag'a gitti.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyeti Prag Vaclav Havel Havalimanı'nda, Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve diğer protokol yetkilileri karşıladı.TBMM Başkanı Şentop, iki gün sürecek AB Parlamento Başkanları Zirvesi'nde düzenlenecek oturumlara katılacak ve burada konuşma yapacak.Bugün Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile görüşecek olan Şentop'un yarın da Çekya Senato Başkanı Milos Vystrcil'in yanı sıra diğer meclis başkanlarıyla da ikili görüşme yapması bekleniyor.Şentop'a ziyaretinde, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ve AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı eşlik ediyor.Zirvenin ilk gününde düzenlenecek oturumda, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ele alınacak. Oturumda, Avrupa Birliğinin geniş jeopolitik kapsam içeren karşılığı, enerji güvenliği, savaş sonrası yeniden yapılanma konusu gündeme gelecek.Zirvenin ikinci günü düzenlenecek oturumda ise Avrupa Birliğinin demokrasilerin küresel dayanışmasındaki rolü ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin totaliter rejimler karşısındaki bağımlılık sorunu ele alınacak.TBMM Başkanı Mustafa Şentop her iki oturuma da katılacak ve burada konuşma gerçekleştirecek. Kaynak:(www.tbmm.gov.tr)
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Avrupa Birliği (AB) Parlamento Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Çekya'nın başkenti Prag'a gitti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyeti Prag Vaclav Havel Havalimanı'nda, Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve diğer protokol yetkilileri karşıladı.TBMM Başkanı Şentop, iki gün sürecek AB Parlamento Başkanları Zirvesi'nde düzenlenecek oturumlara katılacak ve burada konuşma yapacak.Bugün Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile görüşecek olan Şentop'un yarın da Çekya Senato Başkanı Milos Vystrcil'in yanı sıra diğer meclis başkanlarıyla da ikili görüşme yapması bekleniyor.Şentop'a ziyaretinde, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ve AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı eşlik ediyor.Zirvenin ilk gününde düzenlenecek oturumda, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ele alınacak. Oturumda, Avrupa Birliğinin geniş jeopolitik kapsam içeren karşılığı, enerji güvenliği, savaş sonrası yeniden yapılanma konusu gündeme gelecek.Zirvenin ikinci günü düzenlenecek oturumda ise Avrupa Birliğinin demokrasilerin küresel dayanışmasındaki rolü ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin totaliter rejimler karşısındaki bağımlılık sorunu ele alınacak.TBMM Başkanı Mustafa Şentop her iki oturuma da katılacak ve burada konuşma gerçekleştirecek.

Kaynak:(www.tbmm.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.