TBB Akademi'ye katılım 2,5 milyona ulaştı

Gündem 23.05.2023 - 21:16, Güncelleme: 23.05.2023 - 21:16
 

TBB Akademi'ye katılım 2,5 milyona ulaştı

Türkiye’deki bin 391 belediyeyi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), yerel yönetim hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Bu kapsamda, TBB bünyesinde eğitim faaliyetleri gerçekleştiren “Belediye Akademisi”, belediyecilik faaliyetlerini ilgilendiren yüzlerce bilimsel disiplinde uzman isimleri kursiyerlerle buluşturuyor. Sayıları 700 bini aşan belediye personelinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluş personellerinin de katılabildiği eğitim hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor. E-Devlet onaylı katılım sertifikası veriliyor. Alt ve üstyapıdan sosyal hizmetlere kadar geniş bir sahada eğitimlerin yer aldığı Belediye Akademisi’ne başvurular çevrim içi olarak yapılıyor. Başarılı olan katılımcılara E-Devlet onaylı katılım sertifikasının verildiği eğitimlere ilişkin detaylı bilgi ise www.tbb.gov.tr adresinde yer alıyor. Eğitimlerde 2,5 milyon barajı aşıldı. 2010 yılından bu yana eğitimlerini aralıksız sürdüren TBB Belediye Akademisi’nin düzenlediği yaklaşık 7 bin eğitim programındaki katılımcı sayısı ise toplamda 2,5 milyon rakamına ulaştı. Rekor bir katılım sayısına erişen Belediye Akademisi, Türkiye’nin en büyük interaktif eğitim platformları arasında yer alıyor. Kaynak:(www.tbb.gov.tr)
Türkiye’deki bin 391 belediyeyi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), yerel yönetim hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, TBB bünyesinde eğitim faaliyetleri gerçekleştiren “Belediye Akademisi”, belediyecilik faaliyetlerini ilgilendiren yüzlerce bilimsel disiplinde uzman isimleri kursiyerlerle buluşturuyor. Sayıları 700 bini aşan belediye personelinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluş personellerinin de katılabildiği eğitim hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor.

E-Devlet onaylı katılım sertifikası veriliyor.

Alt ve üstyapıdan sosyal hizmetlere kadar geniş bir sahada eğitimlerin yer aldığı Belediye Akademisi’ne başvurular çevrim içi olarak yapılıyor. Başarılı olan katılımcılara E-Devlet onaylı katılım sertifikasının verildiği eğitimlere ilişkin detaylı bilgi ise www.tbb.gov.tr adresinde yer alıyor.

Eğitimlerde 2,5 milyon barajı aşıldı.

2010 yılından bu yana eğitimlerini aralıksız sürdüren TBB Belediye Akademisi’nin düzenlediği yaklaşık 7 bin eğitim programındaki katılımcı sayısı ise toplamda 2,5 milyon rakamına ulaştı. Rekor bir katılım sayısına erişen Belediye Akademisi, Türkiye’nin en büyük interaktif eğitim platformları arasında yer alıyor.

Kaynak:(www.tbb.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.