Oy verme işlemi sona erdi!

Siyaset 28.05.2023 - 17:00, Güncelleme: 27.05.2023 - 17:03
 

Oy verme işlemi sona erdi!

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 17.00 itibarıyla sona erdi.
08:00 - Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibarıyla başladı.14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için tekrar sandık başına gitti. 12.15 - Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda oyunu İstanbul'da kullandı.Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, oylarını kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konutlarından çıkarak saat 12.05'te Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.Erdoğan'ın oy kullandığı "3279" numaralı sandıkta 380 seçmen yer aldı. 12.30 - Kılıçdaroğlu oyunu kullandı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oyunu kullandı.Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile oy kullanacağı Çukurambar Mahallesi'ndeki Arjantin İlkokulu'na gitti.Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 4221 numaralı sandıkta oylarını kullandı. 17.00 - Sandıklar kapandı, sayım işlemine geçildi Türkiye'nin, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanının belirleneceği seçim için ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu.Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanacak olan cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur oylaması için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08:00 itibarıyla başlayıp 17:00'de sona erdi.Seçmenler, üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunan, kimliği tereddütsüz ortaya koyan, resimli, resmi nitelikteki belgelerden biriyle oy kullandı.Saat 17.00 itibarıyla ise sandıklar kapanarak oy sayımına geçildi. YSK Başkanı Ahmet Yener sandıkların kapanmasının ardından oy verme sürecinin sona erdiğini ve kurula yansıyan herhangi olumsuz bir durum yaşanmadığını belirterek, "İtirazlar değerlendirilmiştir. Sağduyulu seçmenlerimize ve adaylarımıza, personelimize teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı. Kaynak:(www.ysk.gov.tr)
Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 17.00 itibarıyla sona erdi.

08:00 - Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibarıyla başladı.14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için tekrar sandık başına gitti.

12.15 - Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda oyunu İstanbul'da kullandı.Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, oylarını kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konutlarından çıkarak saat 12.05'te Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.Erdoğan'ın oy kullandığı "3279" numaralı sandıkta 380 seçmen yer aldı.

12.30 - Kılıçdaroğlu oyunu kullandı

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oyunu kullandı.Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile oy kullanacağı Çukurambar Mahallesi'ndeki Arjantin İlkokulu'na gitti.Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 4221 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

17.00 - Sandıklar kapandı, sayım işlemine geçildi

Türkiye'nin, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanının belirleneceği seçim için ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu.Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanacak olan cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur oylaması için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08:00 itibarıyla başlayıp 17:00'de sona erdi.Seçmenler, üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunan, kimliği tereddütsüz ortaya koyan, resimli, resmi nitelikteki belgelerden biriyle oy kullandı.Saat 17.00 itibarıyla ise sandıklar kapanarak oy sayımına geçildi.

YSK Başkanı Ahmet Yener sandıkların kapanmasının ardından oy verme sürecinin sona erdiğini ve kurula yansıyan herhangi olumsuz bir durum yaşanmadığını belirterek, "İtirazlar değerlendirilmiştir. Sağduyulu seçmenlerimize ve adaylarımıza, personelimize teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak:(www.ysk.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.