Okul öncesi eğitim ücretleri kaldırıldı

Eğitim 11.05.2023 - 21:06, Güncelleme: 11.05.2023 - 21:06
 

Okul öncesi eğitim ücretleri kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul öncesi eğitim ücretlerinin tamamının kaldırıldığını açıkladı.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitimde ücretlerin tamamının kaldırıldığını duyurdu. "Şu andaki hedefimiz 3 ve 4 yaş" Türkiye’de okul öncesi eğitimi kalıcı kılmak için hedeflerinin 3-4 yaş olduğunu aktaran Bakan Özer, “5 yaşı hallettik. Şu andaki hedefimiz 4 yaş ve 3 yaşı da okul öncesi eğitime dahil etmek, oradaki oranları yükseltmek. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi. Bakan Özer, ayrıca konuyla ilgili şunları kaydetti: Bakan Özer, "Türkiye'de okul öncesi eğitimle ilgili valilik tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler var. 50 TL 100 TL tam gün eğitim yapan kreşlerde 400 TL 500 TL ve Millî Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine dayalı olarak bu ücretler tahakkuk ettiriliyordu. 2023-2024 eğitim öğretim yılıyla birlikte bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz. Türkiye'nin hiçbir noktasında, Ordu'da, Hatay'da, Malatya'da, Cizre'de, Silopi'de, Kars'ta Türkiye'nin neresinde olursa olsun, ister tam gün eğitim yapsın isterse yarım gün eğitim yapsın hiçbir ad altında okul öncesi eğitimlerden kesinlikle ücret alınmayacaktır. Böylece bizler evlatlarımıza ilgili çok önemli bir işi de okul öncesi eğitimle ilgili devrim gibi yapılan gelişmeleri de çok sağlam bir zeminde sürdürebilirliğini sağlamış olacağız." diye konuştu. Kaynak:(www.meb.gov.tr)
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul öncesi eğitim ücretlerinin tamamının kaldırıldığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitimde ücretlerin tamamının kaldırıldığını duyurdu.

"Şu andaki hedefimiz 3 ve 4 yaş"

Türkiye’de okul öncesi eğitimi kalıcı kılmak için hedeflerinin 3-4 yaş olduğunu aktaran Bakan Özer, “5 yaşı hallettik. Şu andaki hedefimiz 4 yaş ve 3 yaşı da okul öncesi eğitime dahil etmek, oradaki oranları yükseltmek. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Bakan Özer, ayrıca konuyla ilgili şunları kaydetti:

Bakan Özer, "Türkiye'de okul öncesi eğitimle ilgili valilik tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler var. 50 TL 100 TL tam gün eğitim yapan kreşlerde 400 TL 500 TL ve Millî Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine dayalı olarak bu ücretler tahakkuk ettiriliyordu. 2023-2024 eğitim öğretim yılıyla birlikte bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz. Türkiye'nin hiçbir noktasında, Ordu'da, Hatay'da, Malatya'da, Cizre'de, Silopi'de, Kars'ta Türkiye'nin neresinde olursa olsun, ister tam gün eğitim yapsın isterse yarım gün eğitim yapsın hiçbir ad altında okul öncesi eğitimlerden kesinlikle ücret alınmayacaktır. Böylece bizler evlatlarımıza ilgili çok önemli bir işi de okul öncesi eğitimle ilgili devrim gibi yapılan gelişmeleri de çok sağlam bir zeminde sürdürebilirliğini sağlamış olacağız." diye konuştu.

Kaynak:(www.meb.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.