Merkez Bankası'ndan Kapalı Çarşı açıklaması

Ekonomi 12.04.2023 - 22:27, Güncelleme: 12.04.2023 - 22:27
 

Merkez Bankası'ndan Kapalı Çarşı açıklaması

Merkez Bankası’nın Kapalı Çarşı’da her gün döviz topladığına yönelik iddialara, İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla yalanlama geldi. Buna göre, söz konusu görsellerde herhangi bir TCMB çalışanı bulunmadığı kaydedildi.
 “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası her gün Kapalı Çarşı’dan resmi araçlarla döviz topluyor” iddiasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden açıklama geldi.Söz konu haberlerin ve sosyal medya paylaşımlarının doğru olmadığı belirtilen açıklamada bahse konu araçların gün sonunda Kapalı Çarşı’da kuyumcu ve döviz bürolarının kasalarında tutmak istemedikleri nakit veya altınların taşınması için kullanılan özel şirket araçları olduğu belirtildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Bahse konu araçlar, gün sonunda Kapalıçarşı'da kuyumcu ve döviz bürolarının kasalarında tutmak istemedikleri nakit veya altınların taşınması için kullanılan özel şirket araçlarıdır. Araçlardaki "Kamu hizmeti aracıdır" yazısı, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı'nın gördüğü lüzuma binaen bulundurulmaktadır.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Kapalı Çarşı’da doğrudan herhangi bir döviz alım satım işleminde bulunmadığı gibi, haberlere konu olan görsellerde herhangi bir TCMB çalışanı bulunmamaktadır.” Kaynak:(www.iletisim.gov.tr)
Merkez Bankası’nın Kapalı Çarşı’da her gün döviz topladığına yönelik iddialara, İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla yalanlama geldi. Buna göre, söz konusu görsellerde herhangi bir TCMB çalışanı bulunmadığı kaydedildi.

 “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası her gün Kapalı Çarşı’dan resmi araçlarla döviz topluyor” iddiasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden açıklama geldi.Söz konu haberlerin ve sosyal medya paylaşımlarının doğru olmadığı belirtilen açıklamada bahse konu araçların gün sonunda Kapalı Çarşı’da kuyumcu ve döviz bürolarının kasalarında tutmak istemedikleri nakit veya altınların taşınması için kullanılan özel şirket araçları olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bahse konu araçlar, gün sonunda Kapalıçarşı'da kuyumcu ve döviz bürolarının kasalarında tutmak istemedikleri nakit veya altınların taşınması için kullanılan özel şirket araçlarıdır. Araçlardaki "Kamu hizmeti aracıdır" yazısı, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı'nın gördüğü lüzuma binaen bulundurulmaktadır.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Kapalı Çarşı’da doğrudan herhangi bir döviz alım satım işleminde bulunmadığı gibi, haberlere konu olan görsellerde herhangi bir TCMB çalışanı bulunmamaktadır.”

Kaynak:(www.iletisim.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.