Memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı verilecek

Gündem 18.05.2023 - 22:12, Güncelleme: 18.05.2023 - 22:16
 

Memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı verilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vatandaşların en çok dile getirdiği sorunların başında yüksek kira fiyatlarının geldiğini belirterek, "Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz" vaadinde bulundu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçim kampanyası sürecinde vatandaşların en çok dile getirdiği ve çözüm için çalışma başlattıkları üç soruna dikkat çekti. “Bunlardan ilki Antalya’mızdaki fahiş kira artışları” diyen Çavuşoğlu, “Önce Rusya-Ukrayna savaşı, sonra asrın felaketi depremler, arz-talep dengesini bozdu. Ancak bu sorun sadece yaşanan krizlerin sonucu değil; fırsatçıların da kurnazlığından kaynaklı. Bu ahlaki de değil, insani de değil” dedi. Ayrıca yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacaklarını belirten Çavuşoğlu, “Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz. TOKİ eliyle bölgemize yeni konutları da süratle kazandırıp, arz-talep dengesini sağlayacağız” dedi. “İkinci konu da bazı ilçelerimizin tarım teşviklerinden mevzuattaki hükümler nedeniyle faydalanamamış olması. Tarım Bakanlığı’mızla bunu görüşerek, hemen bir çalışmaya başladık” diyen bakan, “Üçüncü olarak elektrik altyapısındaki eksikleri gidermek için çalışmaları başlattık” ifadelerini kullandı. Kaynak:(www.mfa.gov.tr)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vatandaşların en çok dile getirdiği sorunların başında yüksek kira fiyatlarının geldiğini belirterek, "Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz" vaadinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçim kampanyası sürecinde vatandaşların en çok dile getirdiği ve çözüm için çalışma başlattıkları üç soruna dikkat çekti.

“Bunlardan ilki Antalya’mızdaki fahiş kira artışları” diyen Çavuşoğlu, “Önce Rusya-Ukrayna savaşı, sonra asrın felaketi depremler, arz-talep dengesini bozdu. Ancak bu sorun sadece yaşanan krizlerin sonucu değil; fırsatçıların da kurnazlığından kaynaklı. Bu ahlaki de değil, insani de değil” dedi.

Ayrıca yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacaklarını belirten Çavuşoğlu, “Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz. TOKİ eliyle bölgemize yeni konutları da süratle kazandırıp, arz-talep dengesini sağlayacağız” dedi.

“İkinci konu da bazı ilçelerimizin tarım teşviklerinden mevzuattaki hükümler nedeniyle faydalanamamış olması. Tarım Bakanlığı’mızla bunu görüşerek, hemen bir çalışmaya başladık” diyen bakan, “Üçüncü olarak elektrik altyapısındaki eksikleri gidermek için çalışmaları başlattık” ifadelerini kullandı.

Kaynak:(www.mfa.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.