Bakan Özer, Kahramanmaraş’ta öğretmenlerle iftarda bir araya geldi

Yerel 03.04.2023 - 21:52, Güncelleme: 03.04.2023 - 21:52
 

Bakan Özer, Kahramanmaraş’ta öğretmenlerle iftarda bir araya geldi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezinde depremzede öğretmenlerle iftarda bir araya geldi.
Bakan Özer, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde kurulan çadırda depremzede öğretmenlerle iftar yaptı.İftar programına Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mustafa Gelen, Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt de katıldı.Millî Eğitim Bakanlığının 6 Şubat'tan bu yana tüm imkânlarıyla sahada olduğunu belirten Özer; öğretmenlerle, idari personelle afet bölgesindeki vatandaşların yemek, ekmek, barınma ihtiyaçlarının karşılanması ve diğer ihtiyaç duyulan ürünlerin üretilmesi için hep birlikte sahada olduklarını kaydetti. Vatandaşlara günlük 2 milyon sıcak yemek, 1,8 milyon ekmek ulaştırabilir duruma geldiklerini belirten Özer, "Öğretmenlerimiz Covid-19 salgınında vefa gruplarında nasıl fedakâr bir şekilde çalıştılarsa yine Bakanlıktan hiçbir talimat beklemeden sahada oldular. Yemek pişirdiler, malzemelerin tasniflerini yaptılar, çadırların organizasyonunu yaptılar, konaklamadaki her türlü ihtiyacı karşıladılar, çadırlarda psikososyal destek eğitimleri verdiler." dedi. Depremde kaybettiği yakınlarını toprağa verdikten sonra sahada depremzede vatandaşlara yardım etmek için aktif olarak çalışan yöneticiler olduğunu da anlatan Özer, "40 binin üzerinde gönüllü öğretmenimiz sahada. Vatandaşının, kardeşinin derdiyle hemhâl olmak, ona derman üretebilmek için çırpındı." diye konuştu.    Öğretmenler ve Bakanlığın idari personelinin Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi "Kim var?" denildiğinde sağına soluna bakmadan tek tek "Ben varım." diyerek vatandaşların derdine koştuğunu anlatan Özer, "Öğretmenlerimizle gurur duyuyorum. Kendilerine minnettarım. İnşallah, bu günler geçecek. Devletimiz, milletimiz, hükûmetimiz tüm imkânlarıyla sahada. İnşallah devlet, millet el ele vererek bugünleri de atlatacağız. Sizlere inanıyorum. Sizlere güveniyoruz." ifadelerini kullandı.Covid-19 salgınında eğitimin normalleştirilerek Türkiye'nin normalleşmesine çok önemli katkı sağlandığı gibi deprem bölgesinin normalleşmesinin de eğitim üzerinden olacağını belirten Özer, "Biz 19 milyon öğrencisi, 1 milyon 200 bin öğretmeni olan devasa bir aileyiz. Biz normalleşmeden Türkiye normalleşebilir mi? Bölgede de 6 milyon 800 bin öğrencimiz var. 212 bin öğretmenimiz var."  dedi. Bu sürecin kahramanı olan öğretmenlere, eğitim yöneticilerine, valilere minnettar olduklarını dile getiren Özer, öğretmenlere hayırlı ramazanlar dileklerini iletti. Kaynak:(www.meb.gov.tr)
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezinde depremzede öğretmenlerle iftarda bir araya geldi.

Bakan Özer, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde kurulan çadırda depremzede öğretmenlerle iftar yaptı.İftar programına Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mustafa Gelen, Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt de katıldı.Millî Eğitim Bakanlığının 6 Şubat'tan bu yana tüm imkânlarıyla sahada olduğunu belirten Özer; öğretmenlerle, idari personelle afet bölgesindeki vatandaşların yemek, ekmek, barınma ihtiyaçlarının karşılanması ve diğer ihtiyaç duyulan ürünlerin üretilmesi için hep birlikte sahada olduklarını kaydetti. Vatandaşlara günlük 2 milyon sıcak yemek, 1,8 milyon ekmek ulaştırabilir duruma geldiklerini belirten Özer, "Öğretmenlerimiz Covid-19 salgınında vefa gruplarında nasıl fedakâr bir şekilde çalıştılarsa yine Bakanlıktan hiçbir talimat beklemeden sahada oldular. Yemek pişirdiler, malzemelerin tasniflerini yaptılar, çadırların organizasyonunu yaptılar, konaklamadaki her türlü ihtiyacı karşıladılar, çadırlarda psikososyal destek eğitimleri verdiler." dedi. Depremde kaybettiği yakınlarını toprağa verdikten sonra sahada depremzede vatandaşlara yardım etmek için aktif olarak çalışan yöneticiler olduğunu da anlatan Özer, "40 binin üzerinde gönüllü öğretmenimiz sahada. Vatandaşının, kardeşinin derdiyle hemhâl olmak, ona derman üretebilmek için çırpındı." diye konuştu. 
 
Öğretmenler ve Bakanlığın idari personelinin Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi "Kim var?" denildiğinde sağına soluna bakmadan tek tek "Ben varım." diyerek vatandaşların derdine koştuğunu anlatan Özer, "Öğretmenlerimizle gurur duyuyorum. Kendilerine minnettarım. İnşallah, bu günler geçecek. Devletimiz, milletimiz, hükûmetimiz tüm imkânlarıyla sahada. İnşallah devlet, millet el ele vererek bugünleri de atlatacağız. Sizlere inanıyorum. Sizlere güveniyoruz." ifadelerini kullandı.Covid-19 salgınında eğitimin normalleştirilerek Türkiye'nin normalleşmesine çok önemli katkı sağlandığı gibi deprem bölgesinin normalleşmesinin de eğitim üzerinden olacağını belirten Özer, "Biz 19 milyon öğrencisi, 1 milyon 200 bin öğretmeni olan devasa bir aileyiz. Biz normalleşmeden Türkiye normalleşebilir mi? Bölgede de 6 milyon 800 bin öğrencimiz var. 212 bin öğretmenimiz var."  dedi. Bu sürecin kahramanı olan öğretmenlere, eğitim yöneticilerine, valilere minnettar olduklarını dile getiren Özer, öğretmenlere hayırlı ramazanlar dileklerini iletti.

Kaynak:(www.meb.gov.tr)

K.Maraş HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.