Bakan Işıkhan'dan asgari ücret açıklaması

Gündem 19.06.2023 - 16:56, Güncelleme: 19.06.2023 - 16:56
 

Bakan Işıkhan'dan asgari ücret açıklaması

TÜRK-İŞ ve TİSK yetkililerinin Bakan Işıkhan ile olan toplantısı sona ererken, toplantı sonrasında Bakan Işıkhan, asgari ücretin açıklanacağı günün henüz belli olmadığını söyledi.
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette ara zammın belirlenmesi için süreç devam ediyor.Buna göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ikinci toplantısı öğle saatlerinde tamamlandı.Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl'ın başkanlığında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğindeki toplantıya, işçi kesimini temsilen Türk-İş, işveren kesimini temsilen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katıldı.Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, Hazine ve Maliye ile Ticaret bakanlıkları ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri, ekonomik veri ve raporlarını sundu. Komisyon toplantısının ardından ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile görüştü.Edinilen bilgiye göre, işveren ve hükumet tarafı toplantıda rakam telaffuz etmedi. Toplantıdan önce Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada, "Rakamsal teklif hazır oldugunda tekrar bir araya geliriz." ifadelerini kullanmış, TİSK Başkanı Akkol da rakamsal bir teklifin gündeme gelmediğini kaydetmişti.Bakan Işıkhan ise toplantının ardından asgari ücretin açıklanacağı günün henüz belli olmadığını söyledi. Kaynak:(www.csgb.gov.tr)
TÜRK-İŞ ve TİSK yetkililerinin Bakan Işıkhan ile olan toplantısı sona ererken, toplantı sonrasında Bakan Işıkhan, asgari ücretin açıklanacağı günün henüz belli olmadığını söyledi.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette ara zammın belirlenmesi için süreç devam ediyor.Buna göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ikinci toplantısı öğle saatlerinde tamamlandı.Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl'ın başkanlığında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğindeki toplantıya, işçi kesimini temsilen Türk-İş, işveren kesimini temsilen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katıldı.Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, Hazine ve Maliye ile Ticaret bakanlıkları ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri, ekonomik veri ve raporlarını sundu.

Komisyon toplantısının ardından ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile görüştü.Edinilen bilgiye göre, işveren ve hükumet tarafı toplantıda rakam telaffuz etmedi.

Toplantıdan önce Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada, "Rakamsal teklif hazır oldugunda tekrar bir araya geliriz." ifadelerini kullanmış, TİSK Başkanı Akkol da rakamsal bir teklifin gündeme gelmediğini kaydetmişti.Bakan Işıkhan ise toplantının ardından asgari ücretin açıklanacağı günün henüz belli olmadığını söyledi.

Kaynak:(www.csgb.gov.tr)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.