TFF, yeni sezonda uygulanacak yabancı kuralını açıkladı

Spor 15.05.2023 - 20:29, Güncelleme: 15.05.2023 - 20:29
 

TFF, yeni sezonda uygulanacak yabancı kuralını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, 2023-2024 sezonunda Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1'inci Lig'de uygulanacak olan yabancı kuralını açıkladı.
Federasyon, Spor Toto Süper Lig'de 8 yabancı futbolcunun aynı anda sahada olabileceğini ve 14 yabancı futbolcunun listeye yazılabileceğini bildirdi. Spor Toto 1'inci Lig'de ise aynı anda sahada 5 yabancı futbolcu görev alabilecek ve 8 yabancı futbolcu listeye yazabilecek. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde: "2023-2024 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Ligde Kulüpler, sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, müsabaka isim listesi ve A Takım Listesine en fazla 14 yabancı uyruklu futbolcu yazabileceklerdir.2023 - 2024 Futbol Sezonunda Spor Toto 1. Ligde Kulüpler, sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, müsabaka isim listesi ve A Takım Listesine en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu yazabileceklerdir. Söz konusu kararların detayları 1. Transfer ve Tescil döneminden önce açıklanacaktır" Kaynak:(www.tff.org)
Türkiye Futbol Federasyonu, 2023-2024 sezonunda Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1'inci Lig'de uygulanacak olan yabancı kuralını açıkladı.

Federasyon, Spor Toto Süper Lig'de 8 yabancı futbolcunun aynı anda sahada olabileceğini ve 14 yabancı futbolcunun listeye yazılabileceğini bildirdi. Spor Toto 1'inci Lig'de ise aynı anda sahada 5 yabancı futbolcu görev alabilecek ve 8 yabancı futbolcu listeye yazabilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"2023-2024 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Ligde Kulüpler, sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, müsabaka isim listesi ve A Takım Listesine en fazla 14 yabancı uyruklu futbolcu yazabileceklerdir.2023 - 2024 Futbol Sezonunda Spor Toto 1. Ligde Kulüpler, sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, müsabaka isim listesi ve A Takım Listesine en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu yazabileceklerdir. Söz konusu kararların detayları 1. Transfer ve Tescil döneminden önce açıklanacaktır"

Kaynak:(www.tff.org)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.