Netflix şifre paylaşımından ücret almaya başladı

24.05.2023 - 20:21, Güncelleme: 24.05.2023 - 20:21
 

Netflix şifre paylaşımından ücret almaya başladı

Netflix, ABD'li abonelerinden ya kullanıcıları Netflix hesaplarından çıkarmalarını ya da ana hanelerinin dışındakiler için 7,99 dolar ile ek bir üyelik almalarını istedi. Netflix, şifre paylaşımına yönelik uzun süredir konuşulan önlemlerine başladı.
Bir süredir kullanıcıların şifre paylaşımı yaparak hesabı çok sayıda kişinin kullanmasına karşı güvenlik önlemi alacağı söylenen Netflix, ABD'deki en büyük tedbirlerinden birini hayata geçirdi.Şirket, ABD'li müşterileri için oluşturduğu yeni ücretler tarifesini de açıkladı.Buna göre, Netflix, kullanıcıların ayda ek 7,99 dolar karşılığında hesap bilgilerini paylaşabileceğini duyurdu. İngiltere'de ise bu ücret 5 sterlin olarak belirlendi.Şirketten yapılan duyuruda ayrıca bu seçeneklerin yalnızca standart ve premium planını kullanan müşteriler tarafından kullanılabileceği belirtildi. 100 milyon hane ödeme yapmadan kullanıyor Şirket, ABD ve Kanada'daki 30 milyon kullanıcı dahil olmak üzere, dünya çapında toplamda 100 milyon hanenin ödeme yapmadıkları halde bir Netflix hesabı kullandıklarını açıkladı.Geçen yıl Latin Amerika'da başlayan şifre paylaşımına yönelik baskı Netflix'in kullanıcılardan daha fazla gelir elde etme stratejisinin önemli bir parçası olarak yorumlandı.İspanya'da bu strateji tam tersinde etki gösterdi. Uygulamanın hayata geçirilmesi sonrasında İspanya'da ek bir hesap için 5,99 euro ücret alınmaya başlandı. Şirket yılın ilk üç ayında bir milyondan fazla abone kaybetti.  
Netflix, ABD'li abonelerinden ya kullanıcıları Netflix hesaplarından çıkarmalarını ya da ana hanelerinin dışındakiler için 7,99 dolar ile ek bir üyelik almalarını istedi. Netflix, şifre paylaşımına yönelik uzun süredir konuşulan önlemlerine başladı.

Bir süredir kullanıcıların şifre paylaşımı yaparak hesabı çok sayıda kişinin kullanmasına karşı güvenlik önlemi alacağı söylenen Netflix, ABD'deki en büyük tedbirlerinden birini hayata geçirdi.Şirket, ABD'li müşterileri için oluşturduğu yeni ücretler tarifesini de açıkladı.Buna göre, Netflix, kullanıcıların ayda ek 7,99 dolar karşılığında hesap bilgilerini paylaşabileceğini duyurdu. İngiltere'de ise bu ücret 5 sterlin olarak belirlendi.Şirketten yapılan duyuruda ayrıca bu seçeneklerin yalnızca standart ve premium planını kullanan müşteriler tarafından kullanılabileceği belirtildi.

100 milyon hane ödeme yapmadan kullanıyor

Şirket, ABD ve Kanada'daki 30 milyon kullanıcı dahil olmak üzere, dünya çapında toplamda 100 milyon hanenin ödeme yapmadıkları halde bir Netflix hesabı kullandıklarını açıkladı.Geçen yıl Latin Amerika'da başlayan şifre paylaşımına yönelik baskı Netflix'in kullanıcılardan daha fazla gelir elde etme stratejisinin önemli bir parçası olarak yorumlandı.İspanya'da bu strateji tam tersinde etki gösterdi. Uygulamanın hayata geçirilmesi sonrasında İspanya'da ek bir hesap için 5,99 euro ücret alınmaya başlandı. Şirket yılın ilk üç ayında bir milyondan fazla abone kaybetti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.